תאומים

מי אתם בני מזל תאומים?
חיה חברתית ותקשורתית – מוכר ומשווק – בזבזן ספונטאני – וחביב הילדים.

מזל תאומים, השלישי בגלגל המזלות, שייך ליסוד האוויר. מזלות והאוויר בדרך כלל מיטיבים לבטא את עצמם באופן שכלי, לעיתים על חשבון הביטוי הרגשי. הכוכב השולט במזל זה הוא מרקורי, המסמל בצד הזכרי שלו את התנועה והתקשורת. מזל תאומים הינו סקרן מטבעו ומגלה התעניינות בתחומים רבים. הוא נוטה לעבור בקלילות מתחום עניין אחד לשני, מה שמתבטא לעיתים בהתייחסות שטחית. בעיקר הוא חושש להשתעמם ומחפש ללא הרף גירויים אינטלקטואליים. רגע אחד הוא קורא עיתון, ומייד אחרי כן ממלא בזריזות דו"ח חשוב בענייני עבודה. הטלפון מצלצל ויועץ ההשקעות שלו על הקו תוך כדי שיחה איתו נזכר ידידנו שקבע פגישה בעוד רבע שעה עם לקוח חשוב, לסכם פרטי עסקה, והנה הוא כבר על הכביש.

סדר יום עמוס ומגוון העיקר שיהיה מעניין. הוא מעודכן בכל החדשות החשובות, והחשובות פחות. כל מידע המוגדר חדשות מעניין אותו. מי יוצא עם מי, מי בוגד במי, יש כעת קשיים ומי סגר עסקה טובה לאחרונה. הוא ישמח לנהל שיחה עניינית על המצב המדיני, הכלכלי והחברתי, בה יפגין את כושר הביטוי המעולה שלו. כעבור מספר ימים הוא ישמיע במקום אחר ובאותם נושאי, דעות והשקפות שונות במקצת. לא כדאי לקחת זאת ברצינות גדולה מידי. בסך הכול הוא משתעשע ברעיונות שונים, ובוחן אותם מנקודת מבט שונות ובהתאם לאישיותם של בני שיחו. הצורך בגיוון ובעניין הופך אותו לשונא שיגרת ותכנון מראש. הטיסה ממריאה בעוד כמה שעות והמזוודה איננה ארוזה? לא נורא. זה ייקח כמה דקות לארוז. מזל זה איננו מתכונן יותר מידי לשום אירוע. בדרך כלל, הוא מנצל את כושר הביטוי שלו כדי להילחץ מכל מצב. איחור לפגישה? אין בעיה. על המקום ימציא תירוץ משכנע. תאומים מצטיין יותר בכתיבה וביטוי שכלי, מאשר בביטוי אמנותי. בעצם, באופן לא מודע הוא מחפש את האידיאל והמושלם. מבחינה חברתית, תאומים אוהב מסיבות ואירועים חברתיים. מקפץ מקבוצת אנשים אחת לאחרת, קצת רוקד, קצת מפטפט ובעיקר מתעדכן בחדשות האחרונות בעיר. הוא מסתגל מהר לאנשים שונים ומתיידד בקלות כמעט עם כל אחד. מזל תאומים הוא בדרך כלל מזל של עיר – רצוי העיר הגדולה, מרכז האירועים, ההופעות, הסרטים והמידע המעודכן. בשל חיבתו הרבה לנסיעות ולטיולים, הוא מבצע מעת לעת גיחות למחוזות מרוחקים, אם למטרת עסקים או סתם כדי לנקות את הראש.
מזל תאומים שייך לאיכות המשתנה, המסמלת תהליכי למידה, תפקוד ורכישת מקצוע, והשתלבות בנורמות החברתיות המקובלות. מזל תאומים מסמל את תחילת תהליך הלמידה ואת המסקרנות הבסיסית להתפתח וללמוד. מבחינה חברתית, הוא מסמל את גמישות המחשבה ואת היכולת של רעיונות שונים לחיות זה לצד זה בסובלנות הדדית.

בברכת הצלחה, מזל אהרוני