טלה

מי אתם בני מזל טלה?
מזל טלה מסמל את פריצת כוחות החיים המתעוררים מתרדמת החורף.

מזל טלה, הראשון בגלגל המזלות, שיך ליסוד האש. מזלות האש מבטאים את עצמם באופן מוחצן וספונטאני. הכוכב השולט במזל זה הוא מרס, המסמל בביטויו הזכרי את הפעולה והיוזמה הנמרצת להשגת המטרה. הצורך המרכזי של הטלה הוא באתגרים חדשים. לא משנה כמה מאמץ השקיע כדי להשיג את מטרתו – כשמתגלה מטרה חדשה באופק הוא פוסע לקראתה בלי להביט אחורנית. מהם המכשולים שבדרך? האם ניתן להשיג את המטרה?! לא משנה. הטלה פוסע, או יותר נכון רץ, לכיוון המיועד, חדור אופטימיות ורוח קרב. הוא זה שמסתכן, הוא זה שצועד בראש.

ביחסיו עם אנשים הוא ישיר וכן באופן מכאיב. אין לו סבלנות לדיונים ולשיחות נפש. רגע אחד הוא שוכב במנוחה, כנראה נרגע ממלחמות היום, ובמשנהו הוא מזדקף וקורא: מה עושים! לאן הולכים! קדימה! לבן מזל טלה חשובה יורת השגת המטרה, הכיבוש, מאשר המטרה עצמה. קשה לו להתמיד במערכות יחסים עם אנשים. הדרך הטובה ביותר לגרום לטלה להישאר, היא לתת לו את ההרגשה שעדיין לא השלים את הכיבוש, שיש עוד אי אלו חומות שעליו למוטט. טלאים אינם יודעים להתפשר. כשהם נקלעים לעימות עם גורם הנחוש בדעתו לא פחות, הם לעולם לא ייסודו אלא יילחמו בו עד זוב דם. אם ברצונך לגרום להם לנטוש את המערכה, כל מה שצריך לעושת זה לתת להם את ההרגשה שאינך מעוניין יותר בקרב. או-אז יאבד הטלה עניין ולכן הרוח תצא ממפרשיו. אחרי הכול, מה הטעם להילחם במי שמראש הרים ידיים ונסוג? טלה, כאשר מזלות האש, אוהב לפרוש את חסותו על אחרים. אתה זקוק לעזרה! אין בעיה. הטלה המצוי יתרוצץ עבורך בכל קצות העיר להשיג את מבוקשך, יתייצב בפניך מתנשף ויאמר: "הנה מצאתי את מה שרציתי!" אם תנסה להודות לו, ידחה אותך בביטול: "שטויות היה קלי קלות. תבוא כל יום".
חיי הבית והמשפחה אינם תנאי בל יעבור כמי שמעדיף לפעול לבד ובאופן עצמאי, הטלה עלול לראות את הבית כגורם מגביל ובולם. עבורו, הבית הוא הבסיס שממנו יוצאים למזימות ולהרפתקאות, ואליו חוזרים על מנת לנוח עד המערכה הבאה. ביחסיו האינטימיים הוא בדרך כלל קנאי, וידאג לסלק מהסביבה כל מתחרה פוטנציאלי על לב אהובתו. טלה עשוי להימשך אל נשים כנועות ומסורות, אך בת הזוג האידיאלית עבורו היא אישה מתוחכמת שיודעת להחניף לאגו הגברי המפותח שלו, ובה עת מצליחה לשמור על מסתוריותה וגורמת לו להרגיש שעדיין לא כבש אותה לחלוטין.
בני טלה אוהבים סיכונים ונמשכים למרוצי מכוניות או אופנועים. הם מרבים להיפצע ומעורבים בתאונות דרכים. טלה מאמין שהוא יישאר צעיר ובריא לנצח. לכן, כאשר הוא מזדקן ומאבד את חיוניותו, הוא עלול לאבד גם את הטעם לחייו. מזל טלה שייך לאיכות הקרדינאלית, העוסקת בשלד ובמסגרת של החיים, ובמצבים הדורשים החלטה ופעולה בנוגע לכיוון החיים. טלה מסמל את ההתחלה החדשה, את הניתוק מהעבר, את הצורך לפנות לאתגרים חדשים. בת טלה תהיה עצמאית בדרך כלל. לעיתים תתחתן בגיל צעיר ובאופן אימפולסיבי. אך האם יחזיקו הנישואין מעמד! זו כבר! שאלה אחרת.

בברכת הצלחה, מזל אהרוני